דף הבית
צור קשר
מפת האתר
ריטריט תודעה מרפאה - פברואר 2019 לחברי הקהילה

גלריית תמונות מתוך הלימוד טיפולים מדיטציה תודעה מרפאה דף הבית
 
רישום
 
שם:
אי-מייל:
 
 
 
 
על הסליחה
 
למה כל כך קשה לנו לסלוח? מה גורם לנו להחזיק כעס וטינה? לאחוז בצורה כל כך עוצמתית באירוע פוגעני ולחזור שוב ושוב על אותה עמדה? מה יקרה אם אנחנו לא נהיה שם? מה יקרה לדימוי העצמי שלנו, מה יקרה להגדרת הזהות שלנו, מה יקרה לזה שאנחנו שוב צודקים?
האם סליחה היא בעצם לומר שלא נעשה מעשה פוגע? או שהפגיעה מוצדקת? - לא. 
סליחה היא עמדה שבה אתה מביט ושואל: איך מתאפשר לי לזוז מהעמדה הזו של הנפגע כדי שמחזוריות האינסופית הזו של "אני צודק", "הוא אשם" תוכל להשתנות?  
האם אני יכול לראות שהעול של חוסר הסליחה בסופו של דבר יושב עלי כפגיעה עצמית, מקום שאני בשום פנים ואופן לא מאפשר לתהליך ריפוי לקרות שם? לראות שאני אוחז בפצע וממשיך לגרד אותו כדי שאני אראה כל פעם שאכן זה מה שאתה עשית לי ו"אתה כזה" ואני נפגעתי.
הנכונות לנוע מהגירוד של הפצע כדי לתת לו להירפא ולנוע למקום אחר זו סליחה.
סליחה זו ראיה רחבה יותר. זו גם ראיה שבאיזשהו אופן שמת את עצמך בעמדה הזו שאפשרה את הפגיעה הזו. שיש לך אחריות, שיש לך שותפות. וגם את זה אפשרי לך לראות. 
זו גם ראיה שכמו שהוא עמד שם כפוגע, כנראה שבחיים שלי כלפי אנשים אחרים כנראה עמדתי בדיוק באותה עמדה, ואם אני לא מוכן לזוז מהעמדה הזו אני בעצם לא מאפשר לעצמי לצמוח משם באותה מידה שאני לא מאפשר את זה עבורו.
אחרי שאתה רואה את כל הדברים האלה אתה אומר: האם אני חייב להנציח את מצב הפגיעה הזה או אני יכול לנוע למקום אחר?
האם אני יכול לראות, באמת לראות, שמי פגע בי, בדיוק כמוני, מפחד מאוד מאומללותו, בדיוק כמוני, מחפש נואשות אחר רווחתו, בדיוק כמוני. והמפגש בינינו אפשר לו באותו רגע לבטא את חוסר האונים שלו ואפשר לי לבטא את הפגיעות שלי. 
ועכשיו השאלה היא: האם אתה מוכן לתת לשניכם לזוז מהנעילה הזו?
זה לא להגיד שמה שנעשה זה בסדר.
זה להגיד שכדי שיהיה בסדר אני חייב לזוז מהנעילה הזו.
האם את מוכנה לתת לאדם אחר את הקרדיט שאת נותנת לעצמך שבאמת את מפחדת מהאומללות שלך, ומנסה בעיקר לחמוק מסבל. האם את מוכנה להסתכל על מי שעומד מולך ולראות שהוא חי באותה חוויה בדיוק כמוך- מפחד מהאומללות שלו, מוכן לנסוע לקצוות העולם כדי לחפש רגע שיש לו רווחה. האם את מוכנה לומר שכן, זה בעצם החוויה המשותפת שלכם. אם כך- למה את מחזיקה את עצמך ואותו בלי יכולת שינוי?
אם שניכם נמצאים במקום ששניכם אומללים, אבל לך יש כרגע כשאת נכנסת להיכרות עצמית יותר עמוקה, לך יש כרגע את הכוח, לך כרגע יש את החירות לשנות את העמדה שלך ובעקבות זה לאפשר לו או לה לשנות את העמדה שלה. כי זה ניתן לך. עשית משהו בחייך שהוא קרקע כזה שמאפשרת לך שינוי.
את כרגע קיבלת תפקיד של האימהות שלנו להיות מסוגלת לראות את שני התינוקות הצורחים האלה ומה הם צריכים ולתת להם את זה.
מתוך שיעור בתודעה מרפאה בהנחיית ספיר נוימן- איל
מוזמנים לתרגל - מדיטציה של סליחה
 
תלמידים כותבים על הדרך
הכול בוער - סוטרת האש
ומה קורה כשאין לי כוח...
לב פתוח
באתי הביתה.
רק להיום ארפה מדאגה
על הסליחה
 
 
 

מפת האתר : רשימת מטפלים עם תודעה מרפאה : תלמידים כותבים על הדרך : שיעורים מוקלטים : מהי תודעה מרפאה? : הנחייה מוקלטת לתרגול מדיטציה
: : : : : :
 
© 2019 כל הזכויות שמורות | כל הזכויות שמורות לטארה - בית לתודעה מרפאה